rozvoj
inspirace
objevování

ŽIVOTNÍ KOUČOVÁNÍ ANEB KOUČOVÁNÍ ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHYKdyž děláme věci, které nás naplňují, baví a děláme je s radostí, fungujeme nejenom efektivně, ale jsme vlastně šťastní.
Určitě to ale znáte opak: Jste najednou polapeni v divokém kolotoči každodennosti, kdy máte spoustu úkolů a práce, která nikdy nekončí. Povinnosti v práci se vám kupí, nezbývá příliš času na rodinu, na sport a divadlo už vůbec ne.... Radost se vytrácí, narůstá nervozita, stres. Co tedy s tím?
Název knížky Roberta Fulghuma "Všechno co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce“ vše vystihuje.
Koučování říká, že není až tolik důležité osvojovat si nové schopnosti a návyky, nebo důsledně plánovat svůj čas...
Koučování nás učí všímat si, ptát se a hledat. S koučem si můžeme uvědomit, že člověk má možnost určovat směr svého života (dokonce za všech okolností). „Svoboda volby“ je vlastně obrovských dar, kterým se můžeme naučit disponovat a tak řídit svůj život směrem, kterým opravdu chceme jít.
Každý z nás máme výrazně větší schopnosti a dovednosti, než předpokládáme. Abychom ale uměli ze sebe svoje niterné schopnosti opravdu „vykřesat“ a mohli je použít, potřebujeme velké odhodlání, potřebujeme motivaci. Velmi mnoho věcí umíme, známe a zvládáme. Jen si to neumíme připustit. Často se potom zbytečně snažíme víc a víc všechno stihnout a jsme přitom nějak zaklesnutí v onom kolotoči každodennosti.
Životní koučink je tedy způsob, jak respektovat sebe sama. Je to způsob, jak dosáhnout toho, aby věci, které jsou pro mě samotného v životě důležité, byly a zůstaly v rovnováze. Koučování představuje způsob, jak objevovat ty nejdůležitější věci. Tím přitom získáváme i motivaci dělat věci, na kterých mě opravdu záleží. Je zajímavé, že potom je najednou zcela samozřejmé, že víme jak to udělat a nacházíme řešení v sobě.
O tom všem může být vaše životní koučování. Anebo o něčem jiném...